حریم من
welcome to my weblog
۱۳۸۳/۱٠/٢٥
 

 

افتتاح ساختمان جدید کتابخانه ملی , 11 اسفند ماه

 

تعبیر رویای بزرگ

 

پایین تر از متروی جهان کودک سمت راست. سمت راست جاده فرعی نیمه آسفالتی است که با همکاری برف زمستانی و بازوی کارگران , گلپوش است. باید این پیچ را رد کنیم تا برسیم به ساختمان عجیب و تو در توی کتابخانه ملی که پشت تپه ها مخفی است , شاید مثل مرواریدی درون صدف.

از سال 1290 هجری شمسی که تصمیم تاسیس کتابخانه ملی از ذهن مسوولان گذشت تا امروز که 8 سا ل از فرود کلنگ آ سای یک تیغ آهنی در تپه های عباس آباد توسط ریاست جمهوری وقت می گذرد , داشتن یک مکان آبرومند با عنوان " ملی" رویای پژوهشگران و اندیشمندان ایرانی است ؛ جایی مثل اینجا با 15 هزار متر زیر بنای تالارهایی که قرار است به زودی سنگینی نشیمنگاه "عشق تحقیق " ها را تحمل کند .11 اسفند , روز افتتاح کتابخانه ملی ایران است.( دم این رییس جمهور وقت , گرم . واقعا داشت آبرومون میرفت.)

 

دانشگاهامون یه کتابخونه ی درستو حسابی که نداره , حداقل بیرونش داشته باشه.

 

ببینید چه چیزایی گرد آوری شده:

 

تمامی آثار مکتوب و غیر مکتوب منتشر شده در داخل کشور, اعم از کتاب, نشریه , جزوه , خبرنامه , پوستر , نقشه , نوارهای صوتی و تصویری , مدارک دیجیتال , آثار منتشر شده در خارج از ایران در حوزه مطالعات ایرانی و اسلامی به زبان های غیر فارسی و همچنین منابع مرجع معتبر در موضوعات گوناگون به زبانهای غیر فارسی خصوصا انگلیسی و عربی , که این منابع مرجع شامل دایره المعارف و آن چیزی است که معروف به معرفت بشری  است . به این  مجموعه , تعداد بیشماری از کتاب های خطی , چاپ سنگی , چاپ چوبی و . . . را اضافه کنید و به ابعاد کار بیندیشید.ظاهرا کم نظیر است.

 

کتابخانه بزودی دیجیتال می شود و از روی سایت   www.nli.ir  قابل دسترسی است .                            

 

11 اسفند مردم در تدارک بهارند . این هم بهاری است !       

 لینک نوشته| نوشته شده در ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ توسط : روشنک